Տիգրան Հեքեքյանի ղեկավարած Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ երգչախումբն օրերս վերադարձավ Շվեյցարիայում կայացած 25-օրյա մեծ համերգային շրջագայությունից՝ նվիրված ՀՀ Անկախության 25-ամյակին: Երգչախումբը հանդես եկավ 16 համերգներով երկրի ֆրանսիական, իտալական և գերմանական հատվածների եկեղեցիներում, տաճարներում և համերգադահլիճներում՝ աշխարհահռչակ <<Վիկտորիա հոլ>> (Ժնև), <<Փուլերան>> (Լոզան), <<Դել Կաստիլո>> (Վեվե) համերգադահլիճներ, Սեն Մարտին կաթոլիկ եկեղեցի, Սեն Միշել եկեղեցի, Մարտինի-վիլե եկեղեցի, Օյշի կաթոլիկ եկեղեցի, Սեն Լեժե լա Չիսա եկեղեցի, Սեն Մորիս եկեղեցի, Ֆուլի եկեղեցի, Վալեղ տաճար, Աեշի կաթոլիկ եկեղեցի, Կոլեգիո Պապիո եկեղեցի, Սակրո Կուոռե եկեղեցի, Սակրո Բենինգուսի կաթոլիկ եկեղեցի, Վինթերթուրի կոնսերվատորիայի համերգասրահ:
Ներկայացվեցին Մեսրոպ Մաշտոցի, Կոմիտասի, Ալեքսանդր Հարությունյանի, Ռոբերտ Պետրոսյանի, Ստեփան Շաքարյանի, Երվանդ Երկանյանի, Դավիթ Հալաջյանի, ժամանակակից ստեղծագործությունները, հոգևոր, ժողովրդական, ինչպես նաև արտասահմանյան հեղինակների դասական և արդի երգեր:
Հայաստանի Փոքրիկ Երգիչներ երգչախումբը հիշարժան մենահամերգ ունեցավ աշխարհահռչակ <<Վիկտորիա Հոլ>>- ում, Սիոնի Վալեղ եկեղեցում, որտեղ գտնվում է աշխարհի ամենահին երգեհոնը, Վալեղ մենաստանում: Մասնակցեց Ֆրիբուրգի երգչախմբային փառատոնին, եկեղեցական – համաժողովրդական տոնակատարությունների:

In 2016, the Little Singers of Armenia choir, (artistic director and conductor Tigran Hekekyan) had 25-day concert tour in Switzerland dedicated to the 25th anniversary of the Independence of Armenia. The choir performed in 16 cities, in churches, temples and concert halls of the French, Italian and German parts of the country: world-famous "Victoria Hall" (Geneva), "Pully" (Lausanne), "Del Castillo" (Veve), St. Martin Catholic Church, St. Michel Church, Martini-Ville Church, Oysh Catholic Church, Saint Legier la Chiesaz, St. Maurice Church, Pully Church, Valere Cathedral, Aesch Catholic Church, Collegio Papio Church, Sacro Cuore , Sacro Benignus Catholic church, Wintherthur conservatory concert hall.
Mesrop Mashtots, Komitas, Alexander Harutyunyan, Robert Petrosyan, Stepan Shakaryan, Yervand Yerkanyan, David Halajyan contemporary works, as well as classical, folk and foreign composition were performed.
The Little Singers of Armenia choir performed a memorable solo concert at the world-famous Victoria Hall, in the Valere Church of Zion, where the world's oldest organ is located. The choir also performed in the Fribourg Choir Festival, churches and nationalal celebrations.